orange
 
aby móc dodawać posty
musisz być zarejestrowany
w konkursie testuj z Orange
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę Orange Polska dla celów uczestnictwa w forum internetowym Testuj z Orange. W szczególności wyrażam zgodę na publikację używanego przeze mnie w aplikacji "Facebook" lub "Google+" nazwy użytkownika i/lub imienia i nazwiska. Jednocześnie wyrażam zgodę na publikację treści moich wypowiedzi na forum publicznym i wykorzystanie tychże treści przez Orange Polska. Nadto, wyrażam zgodę na publikację miniatury zdjęcia, piktogramu lub ikony przyporządkowanej do mojego profilu i w tym zakresie zezwalam na wykorzystywanie mojego wizerunku przez Orange Polska.
aby móc dodawać posty
musisz być zarejestrowany
w usłudze Google+.
pokaż wpisy użytkownika:
Maria Skarżyńska - BlackBerry Z30
04.01.2014 21:07

BLACKBERRY Z30 – ZDJĘCIA I FILMY - CZ. I

Po ostatnio opisywanych ogólnych wrażeniach z jakości telefonu przyszła pora na podzielenie się jakością wykonywanych zdjęć ( wrażenia z codziennego użytkowania jutro, muszę pozbierać to wszystko w całość, a jest tego troszkę ;-) ).

Zacznę od tego, że nie żaden ze mnie fotograf – wszystkie zdjęcia, które robię, robię zawsze na automatycznych ustawieniach. Nie wiem co to ISO, ogniskowa, nie wiem po co korygować balans bieli itd. – aparat, w tym wypadku telefon, ma po prostu robić zdjęcia.


Fotografie z mojego obecnego telefonu, iPhone 4 ( nie da się z tego korzystać od momentu aktualizacji do iOS7, dlatego kiedy tylko mogę używam 'jeżynki' ) są naprawdę kiepskie. Rozmazane, ciemne i niewyraźne. Może to wina telefonu, może moja – nie będę się spierać. Wiem jedno – chwalenie się tymi zdjęciami nie jest dobrym pomysłem ;-)


Zdjęcia wykonywane w najgorszych warunkach – wieczorem, w nocy i o poranku.
Ponieważ nie mam stabilnej ręki, przy wykonywaniu niektórych zdjęć aparat nie do końca złapał ostrość, przez co niektóre elementy są rozmazane. Ogólnie jednak, tak mi się przynajmniej wydaje, jak na aparat w telefonie i słabe oświetlenie – jest naprawdę bardzo dobrze :-)

    

Dzisiaj, z uwagi na piękną pogodę, wybraliśmy się na spacer, na Wały Chrobrego ( dla tych, którzy nie byli w Szczecinie - link do mapki ;-) http://bit.ly/1lg0MDD). Blackberry, tak mi się przynajmniej wydaje, spisał się świetnie. Zdjęcia wyszły naprawdę bardzo ostre ( wielce pomocna była w tym wypadku stabilizacja obrazu ), kolory są ładne ( trawa, elewacja budynków ). Gorzej przy zbliżeniu na godło – tutaj stabilizacja chyba nie do końca zadziałała poprawnie, albo zbyt szybko zrobiłam zdjęcie, zanim aparat złapał ostrość.
Ponieważ mamy ograniczenie na 10 000 znaków, a zamieszczam dużo zdjęć (linki do zdjęć są długie :(  ), za chwilkę druga część wpisu, wraz z filmem.

Monika Molenda - LG G2
04.01.2014 20:50

LG G2 Quick Window Case

  

  

Smartfon taki jak LG G2 zasługuje na szczególne traktowanie. Aby dłużej nam służył, dobrze wyposażyć go w odpowiednie ubranko, które nada mu indywidualny charakter i dodatkowo go ochroni. Spośród wielu typów i modeli dostępnych na rynku polecam przyjrzeć się dedykowanemu : Quick Window Case. Jest to obudowa w formie okładki z wyciętym z przodu okienkiem:

 

 

  

Występuje w wielu kolorach

  

   


i oprócz wrażeń estetycznych posiada niespotykaną cechę. Nałożenie jej na telefon powoduje uruchomienie specjalnego oprogramowania. Dzięki niemu w okienku obudowy jest możliwość wyświetlanie odpowiedniego widżetu. Może być nim np. odtwarzacz, czy też jeden z kilku rodzajów zegarków. Wprawdzie jego koszt to około 120 zł, ale naprawdę warto się zastanowić nad jego nabyciem nie tylko do damskiej torebki :)

A tu można obejrzeć jak to wygląda w praktyce :


http://www.youtube.com/watch?v=IUYgO7yB9_Q

 

 

Pozdrawiam serdecznie

Małgorzata Odolska - BlackBerry Z30
04.01.2014 20:24

Witam ponownie

Jako że dzień zawsze zaczynam od info z kraju i świata, to wiąże się najczęściej z włączeniem komputera lub telewizora.

Znalazłam w BBW aplikacje News

 

Oczywiście darmowa i całkiem sprawnie działająca.

Po ustawieniu swojej lokalizacji kraju, dostajemy aktualizowane na bieżąco zajawki informacji z kraju i zagranicy.

Wystarczy wybrać interesującą nasz informacje i przechodzimy na stonę główną w przeglądarce gdzie jest cała wiadomość.

Jak na razie korzystam tylko z tej aplikacji i już rano nie oglądam TV i nie czytam w komputerze wiadomości.

Jeśli kogoś ta aplikacja zainteresuje to polecam.

Pozdrawiam Gosia

Małgorzata Odolska - BlackBerry Z30
04.01.2014 20:09

Witam Wszystkich Czytelników i Użytkowników oraz Testerów.

Chciałam pokazać sposób czy też mozliwośc rozszeżenia pamięci w naszym BlackBerry Z30.

Jeśli robimy dużo zdjęć lub chcemy wykorzystać naszą Jeżynkę jako mp3, a nie mamy kart pamięci np. 32 Gb to może się okazać że nie starczy nam tej pamięci którą mamy w standardzie.

Niby jest napisane że telefon ma 16Gb pamieci ale po zainstalowaniu kilku podstawowych aplikacji ze sklepu BBW widzę że mam do dyspozycji ok 7-8Gb.

Okazuje się że mamy możliwośc skorzystania z Dropboxa ale tutaj jest tylko 1gb dostępnej.

Lepszy okazuje się program BOX.

Wystarczy go uruchomić, podać swój email i hasło, potwierdzić w wiadomości swój adres i...

cieszyć się dodatkową " kieszonką" o pojemności 10gb.

Oczywiście przesyłanie plików jest proste i nieskomplikowane, można ustawić co ma być

synchronizowane i czy przy pomocy tylko Wi-Fi czy również przez GSM.

Prosty, pojemny i darmowy magazyn na nasze np. wakacyjne wojaże.

Polecam

Pozdrawaim

Gosia

Magdalena Żaczek - LG G2
04.01.2014 19:41

Kiosk Play


Witam wszystkich testerów, oraz odwiedzających forum.
Dzisiaj w trakcie zabawy testowanym LG G2 natrafiłam na aplikację Kiosk Play. Zaciekawiła mnie ona gdyż jest ona zbiorem informacji oraz artykułów z różnych dziedzin.
Jest to bardzo fajne i wygodne rozwiązanie, dla wszystkich którzy pragną szybko dowiedzieć się co dzieje się na świecie, poczytać plotki ze świata rozrywki, przeczytać najważniejsze informacje sportowe czy biznesowe.

Wchodząc, głębiej w kategorie, znajdziemy dostęp do większej ilości wiadomości:

Po wybraniu interesującego nas artykułu aplikacja sama wyświetli stronę z której on pochodzi, szybko i bezproblemowo.

Sama oprawa graficzna jest bardzo prosta ale również czytelna, bez zbędnych dodatków zachowana stylistycznie w kanonie Google – czyli prostota przede wszystkim. Nie będę ukrywała, że takie podejście do tworzenia aplikacji bardzo mi się podoba, co prawda nie pozmywa ona za mnie naczyń ani nie zrobi prania, jednak to do czego jest przeznaczona czyli szybki i łatwy dostęp do interesujących nas wiadomości zrobi znakomicie!
Jeżeli szukacie aplikacji, która po prostu dostarczy wam informacji bieżących, ta sprawdzi się doskonale. Polecam, Żanet .. ekhm Magdalena ;)

Paweł Olszewski - LG G2
04.01.2014 10:58

W celu potwierdzenia fantastycznych wyników w testach wydajnościowych naszych LG G2 chcę zaprezentować własne wyniki uzyskane w benchmarkowym teście AnTuTu:

W porównaniu z najmocniejszymi obecnie graczami na rynku smartfonów :

Zastanawia stosunkowo niska pozycja w oficjalnym rankingu AnTuTu publikowanym na oficjalnej stronie AnTuTu http://www.antutu.net/Ranking.shtml?cmd=mobile  gdzie z wynikiem 35165 pkt prowadzi Samsung Galaxy Note3 z nowszym systemem Android 4.3 Jelly Bean, natomiast nasz LG G2 wystepuje tam na odległej pozycji, z wynikiem 30152 pkt.

Może warto by było zmienić lidera rankingu ? 

Michał Rutka - BlackBerry Z30
04.01.2014 09:39

BBM - BlackBerry Messenger Wśród aplikacji zaproponowanych przez BlackBerry znajduje się BlackBerry Messenger, służący do szybkiej komunikacji. Po otworzeniu aplikacji uzyskujemy dostęp do szeregu funcji mających na celu wymianę informacji z innymi użytkownikami BB. Oczywiście aby móc wymieniać te informacjie, należy założyć własny profil w BBm oraz zaprosić do kontaktów znajomych.       Po wygenerowaniu własnego kodu możemy przesłać go znajmomym do zeskoanowania. Innym sposobem dodania do kontaktów jest zeskanowanie kodu innego użytkowanika. Poniżej mój kod dla pozostałych testerów BB. Jeśli ktoś ma ochotę wypróbować działanie BBM zapraszam.


 
Program umożliwia także załadanie grup i przesyłanie informacji w obrębie grupy. Wtey każdy z jej członków zoistaje powiadomiony o nowym wpisie.


Na potrzeby testów utworzyłem nową grupę - Testerzy Orange. Poniżej kod dostępu do grupy - wystarczy go zeskanować.                

Obsługa programu jest bardzo prosta. Stworzenie konta i grupy nie przysparza żadnych trudności. Co do działnia programu w praktyce - można je sprawdzić jedynie majac znajomych posiadajacych BlackBerry. Dlatego też zachęcam testerów BB do przyłączenia się do grupy i wspólnego testowania BBM.

Paweł Szewczenko - LG G2
04.01.2014 00:01

Wydjność LG G2 

Zadałem sobie pytanie jaka może być wydajność smartfonowego chipsetu Qualcomm Snapdragon 800 znajdującego się w LG G2 wraz z jego komponentami? 
Użyłem do tego trzech topowych systemów benchmarkujących AnTuTu Benchmark, Quadrant Standard i 3DMark-a. Wszystkie z przedstawionych systemów benchmarkowych wyciskają siódme poty z
z najnowszych smartfonów. Z aplikacją AnTuTu Benchmark nasz smartfon LG G2 znajduje się na szczycie smartfonów ustepując tylko tabletowi Galaxy Tab3. Kolejna próba testowania naszego smartfona padła na program Quadrant Standard i tak jak myślalem program wykazał, że nasz smartfon pozostawił konkurencję w tyle. Najbardziej zaskoczył mnie wynik ostatniego topowego benchmarka z komputerów osobistych 3DMARKA. Wskazał on,że LG G2 jest poza skalą wydajności, czyli przekracza wydajność programu benchmarkowego komunikatem "MAXED OUT" .


Powyższe benchmarki wskazują,że jeszcze długo smarfon LG G2 będzie doskonałą platformą multimedialną zarówno dla graczy jak i do skomplikowanych obliczeń wymagjących silnej mocy procesora jak i innych komponentów. Jestem naprawdę pod ogromnym POZYTYWNYM  wrażeniem!

   

Magdalena Choińska - LG G2
03.01.2014 22:56

MAKE  YOUR  LG  EASIERKtóż z nas nie korzysta ze skrótów w życiu codziennym? I nie mam bynajmniej na myśli wydeptanych skosów pomiędzy krzyżującymi się chodnikami. Neologizmy typu "cze", "nara", "rotfl" powstały właśnie po to, abyśmy mogli łatwiej (i szybciej) wyrazić własne myśli. CTRL+C czy CTRL+V stanowią arsenał każdego szanującego się użytkownika komputera. Naturalną więc kwestią dla mnie było nauczenie się alfabetu gestów LG G2 i o nim właśnie jest poniższa prezentacja ;)Monika Molenda - LG G2
03.01.2014 22:07

Porządek w galerii :)

  

  

  Mając takie cudo jak LG G2 z wielką przyjemnością wykorzystuje się je do robienia zdjęć. Aparat o wysokiej rozdzielczości 13 Mpx z 8 krotnym zoomem i optyczną stabilizacją obrazu powodują, że fotografowanie nim to czysta przyjemność. Jednak wykonując duże ilości fotek spotkałam się z problemem odnalezienia „tej" konkretnej, którą chciałam się np. pochwalić znajomym. Aby temu zaradzić skorzystałam z możliwości dodawania nowych albumów bezpośrednio w galerii i dziecinnie łatwego przenoszenia do nich wykonanych zdjęć. Dzięki temu można bardzo szybko i bezproblemowo uporządkować swoje fotki.

Będąc w galerii wciskając przycisk menu, po wybraniu „Nowy album" i nadaniu nazwy przenosimy do niego wybrane zdjęcia, które możemy posegregować i przyporządkować wedle własnego uznania.

  

  

   

Pozdrawiam serdecznie