orange
 
aby móc dodawać posty
musisz być zarejestrowany
w konkursie testuj z Orange
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę Orange Polska dla celów uczestnictwa w forum internetowym Testuj z Orange. W szczególności wyrażam zgodę na publikację używanego przeze mnie w aplikacji "Facebook" lub "Google+" nazwy użytkownika i/lub imienia i nazwiska. Jednocześnie wyrażam zgodę na publikację treści moich wypowiedzi na forum publicznym i wykorzystanie tychże treści przez Orange Polska. Nadto, wyrażam zgodę na publikację miniatury zdjęcia, piktogramu lub ikony przyporządkowanej do mojego profilu i w tym zakresie zezwalam na wykorzystywanie mojego wizerunku przez Orange Polska.
aby móc dodawać posty
musisz być zarejestrowany
w usłudze Google+.
pokaż wpisy użytkownika:
Piotr Baumgart - LG G2
10.01.2014 17:58

Ze względu na ograniczenia co do długości postu podzieliłem go na 2 części. To jest druga część recenzji, czyli ciąg dalszy.

LG zadbało także o wiele przydatnych aplikacji. Ale wszystko po kolei....


Zacznijmy od oceny tego, co w środku, może najpierw procesor i pamięć. Ten niezwykle wydajny duet powoduje, że telefon i uruchamiane na nim aplikacje działają jak błyskawica. Nic się nie zacina nie „laguje" jak mawia mój syn. A oto dowód wydajności telefonu (wyniki testów AnTuTu):

Dzięki dość pojemnej pamięci wewnętrznej (16 GB w zupełności wystarczy dla przeciętnego użytkownika) nie musimy się martwić o dodatkowe karty pamięci. Wszystkie potrzebne aplikacje, zdjęcia, muzykę i filmy bez problemu pomieścimy w pamięci urządzenia.
Następna w kolejce jest bateria (3000 mAh). Naprawdę bardzo pojemna i zapewniająca bardzo długą pracę. Przy naprawdę intensywnym korzystaniu z telefonu (kilka godzin grania w najnowsze gry, oglądania filmów i przeglądania Internetu) bateria rozładowuje się dopiero następnego dnia. Jeżeli z telefonu będziemy korzystać w miarę normalnie (trochę rozmów i sms-ów, przeglądanie poczty i najświeższych wiadomości w Internecie i odrobina grania – np. w drodze do pracy autobusem) bateria zasilała mi telefon prawie przez 3 dni.


Zupełnie osobny rozdział stanowi aparat (a właściwie dwa aparaty) fotograficzny. Jego rozdzielczość 13 Mpx pozwala na robienie naprawdę przyzwoitych zdjęć i filmowanie w rozdzielczości FULL HD (naprawdę ekstra wyglądają filmy na dużym ekranie np. telewizora). Zaś w połączeniu z przednim aparatem 2 Mpx (rzadkość nawet wśród producentów laptopów) można uzyskać bardzo ciekawe efekty „zdjęcia w zdjęciu". Warto jeszcze wspomnieć o współpracy aparatu z modułem GPS – czyli o geotagowaiu. Rewelacja, jeżeli chcemy pokazać znajomym gdzie było robione zdjęcie i zachęcić ich do odwiedzenia go, mamy już dokładne współrzędne, które wystarczy wprowadzić do nawigacji i w drogę.

Jak już jesteśmy przy aparacie warto wspomnieć kilka słów o obudowie. Wykonana z dość dobrej jakości tworzywa sztucznego (tył) i rewelacyjnego szkła GorillaGlas chroniącego ekran, dodatkowo pokrytego powłoką ułatwiającą czyszczenie z odcisków palców, robi naprawdę solidne wrażenie. Przyczepić się można tylko do lekkiego trzeszczenia przy wyginaniu telefonu i niefortunnej naklejki z numerem seryjnym, który pod wpływem potu wyciera się, ale na szczęście można ją łatwo odkleić bez pozostawiania śladów (naklejkę zachowałem w razie konieczności zwrotu aparatu).

Trochę problemów miałem na początku z przyzwyczajeniem się do braku (a właściwie obecności 3 przycisków na „plecach" aparatu) typowych przycisków na obudowie, ale po kilku godzinach używania zacząłem się zastanawiać po co właściwie inni producenci je umieszczają. To tyle, jeżeli chodzi o stronę sprzętową telefonu, teraz przyszła kolej na oprogramowanie. LG wykonało naprawdę dobrą robotę wyposażając aparat w wiele przydatnych aplikacji.

Na początku wypada wspomnieć o Androidzie 4.2.2 z autorską nakładką LG. Jest ona o wiele bardziej przejrzysta i funkcjonalna od nakładek innych producentów. Jednak prawdziwa potęga drzemie w zainstalowanych programach. Niezwykle przydatną aplikacją jest Quick Remote, czyli uniwersalny pilot do wszystkich urządzeń elektronicznych począwszy od telewizorów a skończywszy na klimatyzatorach.

Innym przydatnym gadżetem jest QuickMemo pozwalający na robienie odręcznych notatek bezpośrednio na ekranie z uruchomioną inną aplikacją w tle. Kolejną przydatną funkcjonalnością jest łatwa możliwość robienia zrzutów ekranowych – wystarczy przytrzymać 2 wciśnięte klawisze i po kłopocie. Bardzo często wykorzystywałem tę funkcję podczas testów. Kolejną aplikacją z której korzystałem podczas testów jest edytor wideo umożliwiający w łatwy i szybki sposób tworzyć pokazy slajdów i krótkie filmiki. Bardzo łatwy w obsłudze i funkcjonalny jest kalkulator. Niby proste narzędzie, ale bardzo przydatne zarówno w podstawowej jak i bardziej rozbudowanej wersji. Warto jeszcze wspomnieć o Samowyzwalaczu, czyli po prostu o minutniku, bardzo przydatny gadżet, który często wykorzystuję chociażby w kuchni.

Spodobała mi się także możliwość ustawienia klawiatury ekranowej, czyli opcje dla obsługi jedną ręką.
I na koniec warto jeszcze wspomnieć o przejrzystej aplikacji SMS/MMS. Tu naprawdę wszystko widać jak na dłoni i aż chce się pisać, pisać i pisać....

Początkowo dość sceptycznie podchodziłem do smartfona z Androidem, ponieważ moim marzeniem był IPhone od Apple. Ale po dłuższym obcowaniu z LG G2 miałbym naprawdę duży problem, jeżeli miałbym doradzić komuś kupno nowego telefonu. Sam, jeżeli miałbym możliwość dłużej użytkować ten telefon byłbym skłonny zrezygnować ze swoich marzeń. Ten telefon jest po prostu wspaniały (może zmieniłbym zdanie gdyby Orange umożliwiło testowanie właśnie IPhona ;-)).

Pozdrawiam serdecznie

Piotr Baumgart

Natalia Michalska - LG G2
09.01.2014 23:03

UWAGA !! UWAGA !!UWAGA !! 


Test aplikacji:


DIETA.PL

Po słodkim lenistwie i wielkim świątecznym obżarstwie czas wrócić do normlaności, tylko jak gdy człowiek już rok starszy i dwa rozmiary szerszy? No niestety jadło się wszystko i bez umiaru, to i dodatkowe fałdki i kilogramy się pojawiły. Ale dzięki aplikacji DIETA.PL będziemy pamiętali o wstrzemięźliwości choćby od słoskiego o każdej porze dnia i nocy.

Aplikacja jest banalnie prosta. W głównym menu wymienione ma trzy najpopularniejsze  diety. Diety zawarte w aplikacji to: Proteinowa, 1000 kcal oraz WolumetrycznaKażda z dietetycznych zakładek podzielona jest na dwie części: cechy diety i jadłospis. W cechach diety wypisane są ich główne założenia, w jadłospisie wymienione mamy produkty dozwolone w danej diecie  lub przykładowe menu.


      


W menu znajdziemy także zakładkę oznaczoną jako "Ustawienia" , która tak naprawdę nazwana jest  Przypomnieniem, gdzie zaznaczamy dietę, któą stosujemy (odpowiednio fazę), naszą wagę początkową, datę rozpoczęcia oraz godzinę przypomnienia byśmy czasem np. w lewniwe popołudnie nie sięgneli po zdradliwy cukier. Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy i dietkę zacząć od dziś NIEod jutra ;).


Pozdrawiam słodko wszystkich Łasuchów ^^

Małgorzata Odolska - BlackBerry Z30
09.01.2014 19:19

Witam Wszystkich

Chciałabym pokazać jak BlackBerry Z30 potrafi zapanować nad informacjami jakie mogą do nas spływać z różnych kont pocztowych, wiadomości lub portali społecznościowych.

Skrzynka która udostępnia BlackBerry nazywa sie HUB.

Wpadają do niej wszystkie nasze powiadomienia.

Aby do niej przejść wystarczy palcem zrobić ruch od dołu ekranu do środka i w prawo, intuicyjnie i prosto.

Skrzynka składa się z dwóch poziomów.

Na pierwszym są wszystkie powiadomienia, wiadomości, emaile ułożone w kolejności chronologicznej.

Na drugim poziomie mamy pokazane wszystkie nasze przypisane do telefonu konta.

Z jednego jak i z drugiego poziomu możemy sprawdzić czy jakaś poczta do nas nie wpłyneła, ręcznie lub jest to realizowane w różnych interwałach czasowych do ustawienia. Im częściej jednak jest poczta sprawdzana a mamy kilka kont to bateria równiez szybciej się zużywa.

Ustawienia sa naprawdę proste i u mnie to było podanie adresu email i hasła, reszta została zrobiona automatycznie, przez cały czas testu Jeżynki nic nie musiałam poprawiać czy też resetować.

Oczywiście można również ręcznie pozmieniać to i owo jak by jednak trzeba było.

Jeśli ktoś ma skrzynkę służbową i prywatną to jest to bardzo proste i wygodne rozwiązanie, szczególnie że możemy po pracy sprawdzać ręcznie pocztę tylko prywatną by nas przypadkiem nikt nie męczył z pracy:)

Wcześniej nigdy nie zwracałam uwagi na to jak i gdzie szukac nowych wiadomości bo na komuterze odpowiada za to jakiś program z firmy " xyz", a teraz dostrzegam łatwość i porządek w emailach i wiadomościach.

Wązna uwaga że jeśli chcemy coś wysłać do kogoś i mamy więcej niż jedno konto to możemy sami zdecydowac z którego będzie to wysyłane, dla mnie to ma znaczenie bo nie wysyłam prywatnej poczty z firmowego konta i odwrotnie:).

Polecam zabawę HUBem i z HUBem.

Pozdrawiam Gosia

Joanna Kamienik - LG G2
08.01.2014 23:27

Jak LG G2 pomaga mi w studiowaniu.

Jestem studentką matematyki. Z tego powodu w niemal wszystkich projektach używam mniej lub bardziej skomplikowanych wzorów. Większość programów do obsługi tekstu radzi sobie z nimi słabo ( jak np. Word). Dlatego używam do zapisywania wzorów systemu LaTeX. Chciałam więc sprawdzić, jak radzi sobie z nimi testowany LG G2. Wypróbowałam więc kilka aplikacji, które umożliwiają tworzenie ładnych wzorów w pdf za pomocą LaTeXa. Jedna z nich działa naprawdę zadowalająco.

VerbTex

Szczerze mówiąc początkowo byłam sceptycznie nastawiona. Nawet używając komputera bywa, że jest z tym dużo problemów. A tu miła niespodzianka, pakiety się doinstalowują jak trzeba i działają poprawnie. Nawet z polskimi znakami VerbTex daje radę. Aby utworzyć plik wyjściowy z żądanymi wzorami, należy zapisać je w postaci LaTeXowej,

z menu wybrać generate PDF

i jeśli wszystko zrobiliśmy poprawnie zostanie utworzony plik pdf.

Wzory mogą być oczywiście znacznie bardziej złożone, ale LaTeX świetnie sobie z nimi radzi (wzory na wikipedii są właśnie w nim pisane).

Jeśli zrobiliśmy błąd, należy z menu wybrać Show Log, żeby zobaczyć, jak przebiegała kompilacja i gdzie nastąpił problem.

Polecam również aplikację Detexify, która pokazuje nam, jak zapisać narysowany przez nas znak. Często się przydaje, nie sposób zapamiętać wszystkich symboli, a narysowanie go palcem na ekranie jest łatwiejsze, niż wyszukiwanie go w internecie.

Monika Molenda - LG G2
08.01.2014 22:28

O odtwarzaczu wideo raz jeszcze.

  

  

Kolejne udogodnienie wpływające na komfort oglądania, na autorskim odtwarzaczu filmów w LG G2 to możliwość rozjaśniania ekranu oraz sterowanie głośnością poprzez przesuwanie palcem bezpośrednio po ekranie.

  

 

Lewy bok ekranu – jasność:

  

 

 

Prawy bok ekranu – głośność.

  

 

Magdalena Choińska - LG G2
08.01.2014 21:51

LIFE SQUARE – DZIENNIK POKŁADOWY LG G2Pośród całej mnogości fantastycznych funkcji i programów, którymi zasypali nas twórcy LG G2 odnalazłam aplikację o zagadkowej nazwie Life Square. Wiedziona kobiecą ciekawością uruchomiłam ją, a moim oczom ukazał się następujący komunikat:Codziennych wydarzeniach z mojego życia...? Ale... Ale jak to możliwe? Odpowiedzi na to pytanie udzieliła mi wbudowana w aplikację funkcja pomocy:

Wszystkie operacje przeprowadzane na LG G2 skupione w jednym miejscu? Świetny pomysł! Nie będę musiała przeglądać całej Galerii, aby odnaleźć zrobione w pośpiechu zdjęcie zachodzącego słońca, a wysłany przez koleżankę SMS z przepisem na pyszny sernik odnajdę za pomocą jednego dotknięcia wyświetlacza :) Szybko sprawdziłam jakie jeszcze informacje zapisuje to cudo.


Funkcjonalność aplikacji zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Poza zrobionymi przez nas zdjęciami i wysłanymi/odebranymi wiadomościami tekstowymi, na bieżąco sporządzany jest rejestr wykonanych danego dnia połączeń, nagrań głosowych, pięknych chwil uwiecznianych za pomocą kamery, a nawet aktywności na portalach społecznościowych (Facebook i Twitter). W trosce o to, aby lista naszych działań była jak najbardziej aktualna aplikacja oferuje nam automatyczne odświeżanie serwisów społecznościowych:Wszystkie zapisane informacje przechowywane są w specjalnej kronice, do której dostaniemy się natychmiast po wskazaniu odpowiedniej daty. Później wystarczy już tylko wybrać interesujące nas nagranie, zdjęcie lub SMS.


Naszej prywatności strzeże wbudowana w aplikację funkcja blokady, która sprawia, że prowadzony przez nas „pamiętnik" pozostaje naszą słodką tajemnicą :)Michał Rutka - BlackBerry Z30
08.01.2014 18:58

Baterry Charger - praktyczna aplikacjaIntensywne testowanie sprawia, że nasze smartfony tracą wiele energii. Nie wiem jak u Was, ale u mnie codzienne ładowanie baterii stało się normą. Kilka razy zdarzyło się, że BB wyświetliło komunikat "poziom baterii poniżej 20 procent". A potem kiedy zapomniałem naładować, telefon po prostu padł. Dlatego też poszukiwałem aplikacji, która pomoże mi przypilnować czasu ładowania. Tą aplikacją jest Battery Charger.

 Dzięki tej aplikacji możemy się dowiedziać ile czasu pozostało do rozładowania baterii, a podczas ładowania ile jeszcze musimy ładować. Oczywiście dostępne sa też informacje o typie baterii i jej stanie. Myślę, że warto zainstalować.

Paweł Olszewski - LG G2
08.01.2014 18:18

CES 2014 - w Las Vegas odbywa się własnie Consumer Electronics Show 2014 czyli największe targi elektroniki użytkowej na świecie. Raj dla testerów...

Dzisiaj przeczytałam o zaprezentowanych, fantastycznych rozwiązaniach, pozwalajacych rozszerzyć, w sposób łatwy i elegancki, wielkość pamięci użytkowej w naszych LG G2

Kingston DT Micro Duo MicroUSB/USB Drive

w opcjach:

16GB, 32GB, 64GB  w cenie od $29.99  za 16 GB do $64.99 za 64GB

oraz

64GB SanDisk Connect Wireless Flash Drive

Sugerowana cena to 99 dolarów. Urządzenie ma trafić na wybrane rynki europejskie w najbliższych tygodniach

Recenzja: (niestety język nie-polski) - http://www.youtube.com/watch?v=dGQ5i3rSpbc

Czuję, że od teraz wiekszość wypasionych smartfonów nie będzie scigało się w wielkościach pamięci, gdyż te rozwiązania, szczególnie to bezprzewodowe, pozwala na rozszerzanie pamięci wiekszości mobilnych urzadzeń wyposażonych w kartę WiFi i dzielenie sie informacjami z dowolnymi odbiorcami mobilnymi. W sam raz do LG G2.

Paweł Olszewski - LG G2
08.01.2014 13:19

Czas na pojedynek:

LG G2 vs telefon do tej pory używany - SGS2

Wygląd

LG G2mimo rozmiaru wyświetlacza nie sprawia wrażenia cegły, jakość materiałów porównywalna do SGS2, elegancki, stylowy - może się podobać

Wyświetlacz

W obu smartfonach wyświetlacz to mocna strona - w LG G2 jednak rozdzielczość pożera konkurenta, odzwierciedlenie barw równie dobre w IPS LG jak i w Super AMOLED SGS2, czerń lepsza w Samsungu.

Przeglądarki internetowe - obsługa, szybkość działania:

Większy wyświetalcz - więcej pokaże, do tego rozdzielczość, prędkość karty wifi oraz modułu GPS w LG G2 dwukrotnie bije SGSa.

Podsumowanie:

Cóż, czas ucieka a postęp jest bardzo widoczny. SGS2, to nie konkurent dla LG G2, którego należy porównywać do najnowszego SGS 4. Cieszę się, że mogę obcować z najlepszym smartfonem na rynku, to wielka przyjemność i zaszczyt. Cena rynkowa jest bardzo dobra - wysoka - ale jak na tę klasę urządzeń - niska.

PS. Chętnie zamienię:))

Artur Patnaik - BlackBerry Z30
08.01.2014 11:03

Witam ponownie!

Święta minęły mi dość intensywnie, więc dopiero teraz udało mi się posklejać moje testy i będę je sukcesywnie wrzucał :)

Na wstępie chciałem zaznaczyć, że ciągle mam problemy z ładowaniem video na Dailymotion i dostaje komunikaty: Error: DM_API_SyncFS2__Exception: No more nodes! 

Nie wiem w czym tkwi problem. Próbowałem wrzucić 6 razy 2 różne pliki i cały czas mam ten error.

Dlatego wrzuciłem gdzie indziej :)

Poniżej ogólne omówienie systemu BlackBerry 10, gestów Peek i HUB oraz przeglądarki systemowej 

pozdrawiam i miłego oglądania!:)